2019 -2021 Wszystkie prawa zastrzeżone © EcoTreelux sp. z o. o. 

EcoTreelux sp. z o.o.

 

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa

E-mail: kontakt@ecotreelux.pl

Tel: +48 22 602 21 60

REGON 382427432

NIP 5272880590

Wizytówka QR Code

 

STOP COVID

 

Środki, które używamy do dezynfekcji posiadają wymagane pozwolenia i atest skuteczności wirusobójczej. Produkt dezynfekujący do użytku publicznego, łącznie ze szpitalami. 

Dezynfekcja elektroniki - codziennie w pracy, czy w domu mamy kontakt z różnymi przedmiotami np. smartfonem, komputerem itp. Nasze dłonie są idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii i wirusów, które możemy w banalny i nieświadomy sposób przenosić. Dlatego zachęcamy, aby każdy dbał o dezynfekcję sprzętu, z którym ma na codzień do czynienia. Na ten moment nie ma jeszcze dokładnych badań, które mogły potwierdzić czas, w którym np. wirus może utrzymać się na naszym sprzęcie. Do dezynfekcji używamy specjalnych detergentów, czy nawilżonych odpowiednim preparatem ściereczek. Ważne, aby do dezynfekcji nie używać zwykłego alkoholu etylowego, gdyż może on nieodwracalnie uszkodzić czyszczoną powierzchnię. Aby odkazić urządzenie należy użyć np. 70% roztworu izopropanolu, który delikatnie nasączamy na ściereczkę lub patyczek, a następnie przecieramy miejsca, które miały styczność z naszymi dłońmi, czy palcami. Niektóre urządzenia są odporne na wodę oraz uszkodzenia mechaniczne, ale nie wolno zbyt obficie spryskiwać elektronikę podczas dezynfekcji, a tym bardziej zanurzać w preparacie. Wystarczy lekko zwilżoną ściereczką przetrzeć powierzchnię wymagającą odświeżenia. 

KROK 4

Maseczki ochronne - higiena, dystans i maseczki ochronne, to podstawowe sposoby na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Dlaczego noszenie maseczek w pracy, czy w innych publicznych miejscach są tak bardzo ważne. Podczas kaszlu, czy kichania powstają krople, a wiemy, że drogą kropelkową koronawirus może przedostać się do organizmu przez oczy, nos lub usta. Cząsteczki większe niż 10 μm zatrzymują się w górnych drogach oddechowych, a dzięki maseczce chirurgicznej mogą być skutecznie zablokowane. Najlepszą ochronę dają maseczki typu FP2 i FP3 z wymiennymi wkładami, przepuszczają tylko 3% areozolu. Maski chirurgiczne mają ok. 60% skuteczności i chronią w bezpośrednim kontakcie z aerozolem wirusowym, czy bakteryjnym. Najmniejszą ochronę przed wirusami mają maseczki tzw. domowe, wykonane z bawełny. Osłony twarzy (przyłbice) nie są żadną ochroną dróg oddechowych ponieważ nie posiadają filtra powietrza wysychanego i wdychanego, a jedynie pomagają zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19 pod warunkiem, że są używane w połączeniu z maseczką.  

KROK 3

Dezynfekcja dłoni - preparaty do dezynfekcji używa się wtedy, gdy nie mamy dostępu i możliwości umycia dłoni. W zasadzie technika dezynfekcji jest bardzo podobna do mycia dłoni z mydłem, ale różni się tym, że nie trzeba go zmywać wodą. Jednak używamy żele i płyny w sytuacjach wyjątkowych. Pomimo tego, że nie myjemy dłoni, po wprowadzeniu np. żelu możemy odczuwać nieprzyjemne uczucie nieświeżych rąk, ale nasze dłonie będą wolne od drobnoustrojów i co ważne czyste biologicznie. Ważne, aby stosowane żele i płyny miały w składzie minimum 60 % alkoholu, gdyż wtedy dezynfekcja ma sens.

Pozostały skład stanowią różnego rodzaju substancje, które nawilżają i chronią nasze dłonie np. przed wysuszeniem. Najczęściej w składzie prócz alkoholu możemy spotkać substancje nawilżające jak gliceryna, witaminy, pantenol, które dbają o zdrowy wygląd dłoni, czy nawet żel z aloesu. Dezynfekujemy dłonie: jeżdżąc komunikacją zbiorową, na wycieczkach, na lotniskach, w obcych pod względem standardów higieny krajach, czy w sezonach grypowych

KROK 2

Mycie rąk - jest jednym z najprostszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów. Profilaktyczne mycie może w sposób skuteczny zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19. 

Ważne jest, aby myć dłonie np. po przyjściu do pracy oraz domu, w zasadzie każdorazowo po powrocie z miejsc publicznych. Kolejnym zaleceniem jest mycie rąk po skorzystaniu z toalety i nie ważne, czy korzystamy z niej w pracy, czy w miejscu publicznym. Myjemy przed posiłkiem, po zakończonej pracy w kuchni, po kontakcie z osobami potencjalni chorymi, po kontakcie ze zwierzętami itp. Mówiąc ogólnie, to powinniśmy myć dłonie tak często jak to możliwe. Proces mycia rąk wg. WHO: cały proces powinien trwać 40-60 sekund. 

KROK 1

Dezynfekcja w ramach stałej współpracy lub jednorazowej usługi 

Dezynfekcja i codziennie utrzymanie czystości powierzchni biurowych 

sprzątanie biura Warszawa oraz inne miasta

 

Szczegółowa dezynfekcja metodą opryskową

 

Dezynfekcję realizujemy w ramach dodatkowego zlecenia.

Proces ten gwarantuje eliminowanie większości rodzajów mikroorganizmów w tym SARS-COV-2. Metoda ta polega na rozpyleniu odpowiedniego środka do dezynfekcji na powierzchnie twarde, w tym wyposażenie biura. Dezynfekcja szczegółowa pozwala na użytkowanie czyszczonych miejsc w mniej niż godzinę po zakończeniu prac.

 

W ramach stałej współpracy utrzymania czystości

 

Realizujemy bezpłatną, profilaktyczną dezynfekcję zgodnie z wcześniej przyjętym zakresem utrzymania czystości. Stosowane przez nas środki są bardzo wydajne oraz biodegradowalne. Posiadają wysoką skuteczność w walce z rożnego rodzaju wirusami np. SARS-COV-2.  Potwierdzeniem tego są odpowiednie zezwolenia i certyfikaty. Dezynfekcja jest bezpieczna dla ludzi, zwierząt i środowiska. 

Sprzątanie biura Warszawa oraz inne miasta

Minimalizujemy ryzyko 

Profilaktyka w biurach 

Rekomendacje dla przedsiębiorców w związku z zakażeniami koronawirusem

  • informacja jak skutecznie myć dłonie, powinna wisieć na widocznym miejscu

  • podczas kaszlu i kichania należy odpowiednio zakryć nos i usta łokciem lub chusteczką

  • zwracamy uwagę współpracownikom i klientom, aby nie kichał i kasłał w naszym kierunku

  • zapewniamy, aby pomieszczenia biurowe, powierzchnie dotykowe były regularnie dezynfekowane

 

  • dbamy o higienę

  • zachowujemy bezpieczną odległość od rozmówcy

  • staramy się kontaktować z klientem za pomocą urządzeń teleinformatycznych

  • dokładnie myjemy dłonie wodą z mydłem

  • dłonie dezynfekujemy środkiem na bazie alkoholu

  • dozowniki z mydłem i płyn odkażający powinien stać w widocznym miejscu

 

ZAMÓW DEZYNFEKCJĘ

Używamy środków do jednoczesnego mycia i dezynfekcji głównie powierzchni biurowych. Można stosować w obszarze medycznym, w gastronomi, domach opieki, sanatoriach, siłowniach, salonach fitness i SPA, przedszkolach, szkołach oraz do dezynfekcji powierzchni mających kontakt z żywnością. Nasze produkty posiadają działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, drożdżakobójcze i wirusobójcze. Środki stosujemy na różne powierzchnie drzwi, szafy, stoły, blaty, podłogi. Możliwość zastosowania do wielu wrażliwych materiałów. Szybki efekt czystej i zdezynfekowanej powierzchni, wysoka redukcja ryzyka zakażenia. Działa na bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy otoczkowe (SARS-Cov-2, BVDV, Vacinnia, HBV, HIV, SARS, wirusy grypy typu A, Ebola), Adeno, Polio itp.

Gwarantujemy skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

 

Środowisko

 

Zwracamy szczególną uwagę na środowisko naturalne, dlatego w odpowiednich stężeniach staramy się minimalizować zagrożenie związane z zanieczyszczeniem zasobów naturalnych.

 

Dezynfekcja

 

Ogranicza rozprzestrzenianie się zarazków. W bardzo dużym stopniu chroni nas i naszych współpracowników przed infekcjami. Dezynfekcje stosuje się zawsze, gdy istnieje podwyższone ryzyko zarażeniem się. 

EcoTreelux facebook
EcoTreelux instagram
EcoTreelux Linkedin

ZAMÓW DEZYNFEKCJE