2019 -2021 Wszystkie prawa zastrzeżone © EcoTreelux sp. z o. o. 

EcoTreelux sp. z o.o.

 

Al. Jana Pawła II 27

00-867 Warszawa

E-mail: kontakt@ecotreelux.pl

Tel: +48 22 602 21 60

REGON 382427432

NIP 5272880590

Wizytówka QR Code

Z roku na rok problem z ilością dostępnej wody pitnej będzie się powiększał, my wiemy o tym, dlatego zużywamy mniej wody niż standardowa firma sprzątająca. 

Warszawa sprzątanie
Niestety, działania człowieka spowodowały, że przyśpieszyliśmy znacząco zmiany klimatu. To tempo zaczyna nas niepokoić. Musimy spojrzeć na wodę nieco inaczej niż do tej pory i nie możemy traktować jej zasobów jak coś pewnego. Dobrym rozwiązaniem jest tzw. recykling zużytej wody, który zaczyna rozwijać się w branży usługowej i przemysłowej. Rozwiązania ekonomiczne szybko się zwracają, a w dłuższej perspektywie przynoszą niemałe oszczędności. Nasz serwis świadomie i odpowiedzialnie korzysta z wody, zmniejszamy zużycie tam gdzie możemy. Pracujemy tylko na biodegradowalnych środkach czystości, które nie zanieczyszczają wody, i które są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Rzeki, a właściwie woda daje życie. To dzięki wodzie, w połączeniu ze słońcem, rozwijają się wszelkiego rodzaju rośliny, które stanowią podstawę do dalszego rozwoju ekosystem. To ważne, aby mądrze korzystać z wody. Pamiętajmy o tym i dbajmy o nasze zasoby.
Sprzątanie biur bez marnowania wody

Zasoby naturalne, a świadoma firma sprzątająca

Czy wiesz, że słodka woda stanowi ok. 3% wszystkich zasobów? Ich wielkość jest szacowana na 35 mln m3. Najwięcej słodkiej wody znajdziemy na Antarktydzie (lodowce i pokrywa śnieżna). Zasoby szacuje się na ok. 61%. Drugim źródłem są wody podziemne - to ok. 29,6%. Lodowce i śniegi na świecie - 9%, rzeki słodkie jeziora i płytkie to 0,4%.  Jak wypada Polska na tle Europy? Niestety, nie najlepiej. Biorąc pod uwagę zużycie, które stale rośnie, w Polsce jest to 1700 m3, kiedy średnia w Europie wynosi ok. 5100 m3. PSH (Państwowa Służba Hydrogeologiczna) w roku 2019 apelowała o mądre i świadome korzystanie z wody. Mamy rok 2020 i niestety zagrożenie jest aktualne. Szczególnie zagrożone są ujęcia wodne zależne od opadów oraz od nasiąkliwości gleby. Niestety, łagodna zima i suche lata spowodowały, że zasoby szybko się kurczą. Problem dotyka płytkich ujęć wody, które służą do nawadniania np. pól uprawnych, ale nie zmienia to faktu, że zagrożenie suszą, czy pustynnieniem Polski jest w tej chwili bardzo realne. Niestety, szybko postępujące zmiany klimatu w tym nie pomagają. Projekt Stop Suszy przewiduje, że 82% kraju może mieć problem z suszą atmosferyczną. Wspomina o dwóch rodzajach suszy - obejmującej obszary silnie zagrożone, i bardzo zagrożone. Susza ma być odczuwalna w każdym regionie kraju. W najbliższych latach opady deszczu raczej nie będą zbyt intensywne.
świadoma firma sprzątająca

EcoTreelux facebook
EcoTreelux instagram
EcoTreelux Linkedin

ZAMÓW WYCENĘ